ГоловнаСтаттіПульсоксиметри, або Скільки кисню повинно бути в крові

Пульсоксиметри, або Скільки кислороду повинно бути в крові

Медицині давно відомо, що, то кількість кисню, яке знаходиться в крові, істотно впливає на працездатність людини і стан його здоров'я. Щоб виміряти цей показник застосовується пульсоксиметрія.

Пульсоксиметрія - це діагностичний метод, використовуючи який, можна визначити рівень кисню в артеріальній крові.

Чому саме в артеріальній? Вся справа в тому, що кисень, що міститься в артеріальній крові - один з найважливіших факторів, який має вплив на метаболізм людини, а значить, на підтримку його життєвих сил. Якщо виникає дефіцит кисню, життєдіяльність людини зменшується, якщо ж показник в нормі - людина відчуває себе прекрасно.

Пульсоксиметрія не передбачає зміну рівня кисню в артеріальній крові, а визначає скільки його в гемоглобіні. Для дослідження використовують спеціальний апарат – пульсоксиметр (це датчик, який може бути закріплений на мочці вуха або пальці пацієнта, пов'язаний електронним блоком комп'ютера). 

Монітор пацієнта (пульсоксиметр) CMS50C

Як правило, на дисплеї можна побачити процентне співвідношення гемоглобіну, його насиченість киснем. Крім того, про кожен удар пульсу сигналізує звуковий сигнал. Деякі моделі пульсоксиметрів дозволяють також побачити частоту серцевих скорочень і графічне зображення кровотоку на тій ділянці тіла, де розташований датчик. 

Пульсоксиметр СMS50B

Показанннями до проведення пульсоксиметрії є:

  • дихальна недостатність;
  • проведення кисневої терапії;
  • застосування тривалого наркозу;
  • післяопераційний період (коли були проведені ортопедичні операції, операції по відновленню судинної стінки, або операції на дистальних ділянках тіла);
  • наявність складних хронічних захворювань, які супроводжуються великою ймовірністю виникнення гіпоксії;
  • при виникненні підозри на наявність обструктивного апное, синдрому центрального апное сну або хронічної гіпоксемії - можна використовувати портативні моделі пульсоксиметрів.

Одні з найпопулярніших моделей - портативні (або напалечние) пульсоксиметри. Вони поєднують в собі невелику вагу, але при цьому їх габарити дозволяють за своїми можливостями зрівнятися з стаціонарними приладами.

Пульсоксиметр Charm II

В нашому магазині ви можете купити різноманітні види пульсоксиметрів: стаціонарні, пальчикові, монітори сну. Дізнайтесь про наявність товару у нашого менеджера.