ГоловнаСтаттіГлобальний ризик коронавірусного штаму Омікрон

Глобальний ризик коронавірусного штаму Омікрон

У ряді європейських країн виявили перші випадки зараження новим штамом коронавірусу COVID-19, якому раніше ВООЗ надала назву "омікрон".

ВООЗ попередила про глобальний ризик від омікрон-штаму коронавірусу: "Загальний ризик, пов'язаний з новим варіантом коронавірусу "омікрон", оцінюється як дуже високий".

Новий штам коронавірусу «омікрон» може змінити весь перебіг пандемії, попереджає ВООЗ. Поки що невідомо, чи будуть існуючі вакцини ефективні проти нього.

Побоювання пов'язані з тим, що у штаму Omicron зафіксовано «безпрецедентну» кількість мутацій у спайковому білку (з цього білка утворюються шипи на поверхні коронавірусу, за допомогою яких він прикріплюється до рецепторів здорових клітин) і деякі з них викликають стурбованість через потенційне впливу на розвиток пандемії». За попередніми даними, цей штам може бути заразнішим за своїх попередників.

Дослідження «омікрону» триває: експерти вивчають, якою мірою він легше передається між людьми, чи може бути небезпечний для коронавірусу, які вже перехворіли на інші штами. Особливо серйозну загрозу новий штам становить для громадян із груп ризику (літніх та хворих на хронічні захворювання), особливо там, де недостатньо високий рівень вакцинації населення.

У нас ви можете купити кисневі концентратори і тест-системи на коронавірус,

а також забезпечити державні лікарні та приватні клініки необхідним обладнанням –

купити наркозно-дихательні апарати.