ГоловнаСтаттіДефібрилятор - рятівник при ураженні електричним струмом та фібриляції серця

Дефібрилятор - рятівник при враженні електричним струмом і фібриляції серця

Людина, яка потрапила під високу напругу, може померти практично миттєво. Причина проста - серце постраждалого під дією струму знаходиться в стані фібриляції. Тобто повернутися самостійно до нормальної роботи воно не в змозі. Ситуація ще більше ускладнюється появою гіпоксії - різкої нестачі кисню в крові. Вже через деякий час серце перестає битися. Часу від початку процесу протікання струму через серцеві м'язи до повної зупинки органу проходить мінімум - всього пару секунд (в деяких випадках кілька хвилин).

Якщо таке сталося, то відновити нормальну роботу серцевого м'яза буде вкрай складно. Отже, цього не можна допускати. Потрібно безперервно робити потерпілому штучне дихання і непрямий масаж серця до приїзду лікарів, які зможуть прийняти кардинальні заходи з порятунку життя людини.


Витягнути з того світу допомагає спеціальний пристрій – дефібриляторДефібриляція серця дозволяє відновити нормальну роботу серцевого м'яза. Суть такого впливу досить проста: через серце людини протягом короткого проміжку часу пропускається великий струм. Під впливом надпотужного подразника, м'яз збуджується, а його волокна скорочуються. Відбувається це одночасно, хоча ще секунду тому скорочення проходило «вроздріб».

Як результат - серце відпрацьовує правильний цикл, як це відбувається при нормальній його роботі. При цьому є велика ймовірність, що ритмічні скорочення відразу ж відновляться. Дана дія проводиться за допомогою спеціального пристрою - дефібрилятора, який має бути в машині швидкої.

Основна частина пристрою - потужний конденсатор постійного струму, ємність якого становить близько 20-25 мкФ, а напруга - 6кВ. Заряджається конденсатор від звичайної освітлювальної мережі 127 В або 220 В. Підвищення напруги здійснюється завдяки вбудованому в дефібрилятор однофазному трансформатору. Завдання випрямлення струму реалізує потужний діод, який є основним елементом дефібрилятора.


Розрядний струм конденсатора - це і є той імпульс, який впливає на серцевий м'яз і усуває фібриляцію серця. Розряд проводиться через грудну клітку людини таким чином, щоб шлях струму проходив точно через серце. Саме такі дії врятували не одну тисячу життів.