ГоловнаСтаттіЩо таке фетальні монітори та доплери

Фетальні монітори та доплери є найкращим ефективним засобом спостереження, а також діагностики стану плода в утробі матері. Вони широко використовуються в акушерських відділеннях і пологових будинках. Доплери прості у використанні, вони компактні і забезпечують тривале спостереження за рухом і серцебиттям плоду, скороченнями матки. Даний апарат дозволяє об'єктивно оцінювати стан плода в період родових сутичок.

Фетальні монітори мають таке ж призначення, що і доплери, з тією лише різницею, що отримані дані виводяться на комп'ютер і роздруковуються. Крім того, наявні вбудовані підказки і функція збереження даних.Переваги фетальних моніторів і доплерів:

Даний вид обладнання дозволяє максимально швидко і точно оцінити стан плода. Апарат допомагає вчасно помітити будь-які патології і відхилення, які можуть виникнути в процесі родової діяльності.


Принцип роботи фетальних доплерів і моніторів

В основі принципу роботи приладів лежить ефект Доплера, який забезпечує звукове моделювання серцебиття. Сигнал аналізується і відображається на дисплеї. Фетальні доплери дають інформацію про плід, таку-ж, як при прослуховуванні акушерським стетоскопом. Явна перевага Доплера - наявність електронного аудіо виходу, який дозволяє почути серцебиття майбутньої дитини не тільки лікарю, а й майбутнім батькам.
Спектр можливостей:

Вимірювання артеріального тиску і пульсу матері, ЕКГ, рівень кисню в крові і скорочувальна діяльність матки, проведення великої діагностики внутрішніх параметрів плода. Часто при багатоплідній вагітності та веденні складних пологів потрібні більш багатофункціональні моделі, оснащені глибоким автоматичним аналізом гістограми. В даному випадку незамінним буде фетальний монітор G6B+ Heaco (Великобританія).

Чи можна використовувати фетальні доплери в домашніх умовах?

Спочатку дані апарати були призначені для професійного використання в умовах клініки. Однак в останні роки майбутні батьки купують доплери для домашнього використання. Для цих цілей підходять портативні моделі. Однак лікарі не рекомендують часто використовувати такі прилади. Їх можна використовувати після 10-12 тижнів внутрішньоутробного розвитку. При цьому, спостереження у лікаря обов'язкове.